SazodoholLogoLightGray
مرجع تخصصی موسیقی
موسیقی یاد بگیرید و موزیسین بیابید

معرفی سبک موسیقی عامه‌پسند

SazodoholLogoGray
www.SazoDohol.ir

به چه سبکی از موسیقی عامه پسند یا پاپیولار می گویند ؟

سبک موسیقی عامه پسند (Popular) که با نام های دیگری همچون موسیقی محبوب ، موسیقی مردمی ، موسیقی پاپولار یا پاپیولار موزیک نیز شناخته میشود یکی از سه دسته بندی اصلی سبک های موسیقی است که در تقابل با سبک‌های موسیقی هنری و سنتی قرار می‌گیرد . همانطور که از نامش پیداست این سبک از موسیقی معمولا بیشتر از سایر سبک های موسیقی در میان عموم مردم مورد پسند واقع می‌شود و سبکی مدرن تر دارد . سبک عامه پسند برخاسته از دل مردم و بسیار امروزی می باشد . موسیقی پاپ ، راک و رپ از اصلی‌ترین و معروف‌ترین ژانر های این سبک از موسیقی هستند که در میان مردم طرفداران بسیار زیادی دارند . اگر می خواهید با مفهوم سبک در موسیقی بیشتر آشنا شوید و انواع دیگر سبک‌های موسیقی را بشناسید حتما مقاله (سبک موسیقی چیست؟) را مطالعه نمایید .

 

سبک های موسیقی عامه پسند

همانطور که پیشتر گفته شد موسیقی عامه پسند سبک موسیقی مورد علاقه بیشتر مردم است و کمتر کسی هست که نتواند ارتباط خوبی را با این سبک از موسیقی برقرار کند . به همین دلیل به رغم عمر کوتاه و مدت کمی که از زمان تولد این سبک تا به امروز گذشته است ، شاهد پیشرفت سریع و چشمگیری در این سبک بوده ایم که موجب خلق سبک های زیبایی در موسیقی شده است . از جمله این سبک ها می توان به سبک موسیقی پاپ ، رپ ، راک ، الکترونیک ، راک اند رول ، جاز (جَز) و غیره اشاره کرد که همواره در میان مردم طرفداران بیشماری دارند .

 

تاریخچه و منشا اصلی موزیک عامه پسند

هرچند که نمیتوان تاریخی دقیقی را برای تولد و شروع موسیقی عامه پسند مشخص کرد و این سبک از موسیقی نیز همانند سایر سبک های موسیقی در طول تمام اعصار تاریخ آهسته و پیوسته از دل مردم برخاسته و به شکل امروزی درآمده است . اما کم کم از حدود سال های 1930 میلادی به بعد شکل و ساختار مشخصی را به خود گرفت . موسیقی عامه پسند از بدو تولد و تا به همین امروز به طور پیوسته در حال تغییر است و همواره شاهد پیشرفت های بسیاری در این سبک هستیم . مورخین معتقدند که موسیقی عامه پسند در ابتدا از سمت اروپا به آمریکا و سایر نقاط دنیا گسترش یافت و با توجه به این که مخاطبان می توانستند راحت تر از سبک های دیگر با این سبک ارتباط برقرار کنند در تمام نقاط دنیا شاهد پیشرفت سبک عامه پسند در موسیقی هستیم .

 

دیگر ژانر های موزیک عامه پسند

این نوع سبک از موسیقی شامل ژانر های تلفیقی دیگری همچون فولک راک ، فولک متال و سایر موارد دیگر است که برگرفته از ترکیب سبک عامه پسند با سبک کلاسیک و هنری و یا محلی و فولکلور همان منطقه است و این در حالیست که موسیقی عامه پسند تلفیقی ژانری است که به طور کلی از موسیقی عامه پسند متمایز است .

 

خلاصه ی سبک موسیقی عامه پسند

همانطور که گفته شد سبک عامه پسند در واقع به موسیقی هایی گفته می شود که بیش از سایر سبک ها مورد پسند عموم جامعه واقع شده است و نسبت به سایر سبک ها چهره مدرن تری به خود گرفته است . همچنین این نکته را نباید فراموش کنیم که سبک هایی مانند سبک پاپ ، راک ، جاز (جَز) ، کانتری ، راک اند رول و غیره همگی در این دسته بندی قرار میگیرند .

اگر شما هم اطلاعات دیگری در این رابطه دارید لطفا با ما در میان بگذارید تا بتوانیم در اختیار دیگر همراهان سازودهل قرار دهیم و همچنین اگر مطالب فوق را مفید و تاثیر گذار دانستید برای کسانی که به آن‌ها و پیشرفتشان اهمیت میدهید بفرستید . در نهایت بی اندازه از شما سپاسگزاریم که وقت گرانبهای خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دادید و این باعث افتخار ماست که شما را در جمع خودمان داریم . امیدواریم که توانسته باشیم رضایت شما را جلب کرده باشیم .

حامی این مقاله سایت سازودهل شوید
در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود ، می‌توانید به صورت کاملا اختیاری از سازودهل حمایت کنید.

همین حالا تکمیل یا اصلاح کنید !

اگر شما اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید لطفا آن را برای ما بنویسید تا مطلب فوق بازنگری گردد .

گزارش تخلف

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
تبلیغات