SazodoholLogoLightGray
مرجع تخصصی موسیقی
موسیقی یاد بگیرید و موزیسین بیابید

معرفی سبک موسیقی هنری

SazodoholLogoGray
www.SazoDohol.ir

به چه سبکی از موسیقی هنری می گویند ؟

سبک موسیقی هنری (Art Music) یا (Trichotomy of Art) ، موسیقی است که خیلی از هنرمندان آن را موسیقی جدی ، موسیقی مکتوب یا موسیقی دقیق نیز می نامند . موسیقی اپرا و موسیقی کلاسیک مثال هایی مشهود برای این سبک از موسیقی هستند . تکیه بر ملاحظات ساختاری ، نظری ، تکنیکی ، سازبندی و مواردی مشابه از ویژگی های بارز این سبک از موسیقی هستند . موسیقی هنری در مقابل موسیقی سنتی و موسیقی مردمی (محبوب یا عامه پسند) قرار میگیرد . سبک موسیقی هنری در بسیاری از نقاط جهان وجود دارد . این موسیقی در درجه اول شامل سنت های موزیک کلاسیک ، از جمله اشکال موسیقی کلاسیک گذشته (تاریخی) و معاصر است . هنرمندان این سبک معمولا شنوندگان خود را به تجزیه و تحلیل های دقیق ، توجه و تمرکز بر روی آثار دعوت می کنند . اگر می خواهید با مفهوم سبک در موسیقی بیشتر آشنا شوید و انواع دیگر سبک‌های موسیقی را بشناسید حتما مقاله (سبک موسیقی چیست؟) را مطالعه نمایید .

 

چرا به سبک موسیقی هنری ، موسیقی مکتوب می گویند ؟

به سبک موسیقی هنری موسیقی مکتوب هم میگویند . چراکه هنرمندان باید حتما از روی نت های مکتوبی که به آن ها داده شده است بنوازند . این سبک همواره به اجرای تکنیک های رسمی و مکتوب موسیقی تأکید می کند .

 

موسیقی هنری یک موسیقی دقیق !

زمانی که یک آهنگساز در سبک موسیقی هنری مشخصات یک قطعه نظیر سازبندی ، سرعت اجرا ، گام و مواردی از این دست را مشخص می کند . از آن لحظه به بعد معمولا تمام رهبران ارکستر و نوازندگان در همه جا و همه شرایط باید دقیقا همان چیزی را اجرا کنند که از آن ها خواسته شده و نمی توانند آن را تغییر دهند . از این رو دقیقا خود اثر اجرا خواهد شد و به موسیقی هنری ، موسیقی دقیق نیز گفته می شود .

 

جدیت در موسیقی هنری

جدیت در نواختن و اجرای موسیقی های هنری یکی از اصول اجرای قطعات ساخته شده در این سبک است . که به همین دلیل خیلی از هنرمندان فعال در این سبک بر این باورند که این سبک از موسیقی یک موسیقی بی عیب و نقص است و حتی به آن لقب موسیقی بی نقص هم می دهند .

 

خلاصه سبک موسیقی هنری

همانطور که گفته شد سبک موسیقی هنری در واقع به موسیقی هایی گفته می شود که تمرکز اصلی آن ها بر روی ساختاری اصولی و تکنیکیست . همچنین این نکته را نباید فراموش کنیم که موسیقی های هنری موسیقی هایی جدی ، دقیق و مکتوب هستند که باعث خلق و اجرای بی نقص این قطعات می شود .

اگر شما هم موارد دیگری در رابطه با این مطلب در نظر دارید خوشحال می شویم که با ما در میان بگذارید تا بتوانیم در اختیار دیگر عزیزان قرار دهیم . همچنین اگر مطالب فوق را مفید و تاثیر گذار دانستید خوشحال میشویم تا برای کسانی که به آن‌ها و پیشرفتشان اهمیت میدهید بفرستید . و در نهایت بی اندازه از شما سپاسگزاریم که وقت گرانبهای خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دادید و این باعث افتخار ماست که شما را در جمع خودمان داریم . امیدواریم که توانسته باشیم رضایت شما را جلب کرده باشیم .

حامی این مقاله سایت سازودهل شوید
در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود ، می‌توانید به صورت کاملا اختیاری از سازودهل حمایت کنید.

همین حالا تکمیل یا اصلاح کنید !

اگر شما اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید لطفا آن را برای ما بنویسید تا مطلب فوق بازنگری گردد .

گزارش تخلف

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
تبلیغات