SazodoholLogoLightGray
مرجع تخصصی موسیقی
موسیقی یاد بگیرید و موزیسین بیابید

معرفی سبک موسیقی سنتی یا تریدیشنال

SazodoholLogoGray
www.SazoDohol.ir

به چه سبکی از موسیقی سنتی می گویند ؟

سبک موسیقی سنتی که به آن موسیقی تریدیشنال (traditional) نیز گفته می شود . اغلب به عنوان نوعی طبقه بندی گسترده از ژانرهای موسیقی مورد استفاده قرار می گیرد که در مقابل موسیقی هنری و موسیقی مردمی (محبوب یا عامه‌پسند) قرار گرفته است . موسیقی های اصیل ، موسیقی های روستایی ، موسیقی های قومی ، موسیقی های بومی ، موسیقی های قبیله ای و مواردی نظیر این ها در این دسته بندی قرار میگیرند . با این حال رسم یک مرزبندی واضح برای جداسازی انواع این موسیقی و در اصطلاح موسیقی سنتی بسیار دشوار است و در برخی موارد اصلا این امکان وجود ندارد . لازم به ذکر است که موسیقی محلی (فولکلور) ، موسیقی سنتی ایرانی و موسیقی محلی (فولکلور) ایرانی در این دسته بندی از سبک های موسیقی قرار میگیرند . اگر می خواهید با مفهوم سبک در موسیقی بیشتر آشنا شوید و انواع دیگر سبک‌های موسیقی را بشناسید حتما مقاله (سبک موسیقی چیست؟) را مطالعه نمایید .

 

زادگاه موسیقی سنتی

به طور کلی نمی توان زادگاهی برای موسیقی سنتی در نظر گرفت . چراکه هنر موسیقی از دیرباز ریشه در آئین و رسوم مردم داشته و از شرق تا غرب کره‌ی خاکی را با ملیت و فرهنگ های مختلف در بر گرفته بوده است . پس در واقع نمی توان یک زادگاه واحد برای این سبک از موسیقی مشخص کرد .

 

ساز های مورد استفاده در موسیقی سنتی

موسیقی از ابتدای تکامل با بشر همراه بود و با توجه به منطقه ، آداب و رسوم ، فرهنگ ، تاریخ هر کشور و حتی نوع مواد اولیه ای برای ساخت ساز در اختیار داشتند در تعیین نوع ساز و نوع موسیقی آن منطقه نقش چشمگیری داشته اند . ساز های استفاده شده در سبک موسیقی های سنتی اغلب ساز های اصیل و سنتی همان منطقه است .

 

خلاصه ی سبک موسیقی سنتی

با توجه به مطالب فوق سبک موسیقی سنتی در واقع به موسیقی هایی گفته می شود که برگرفته از فرهنگ و سنت هاست و با گذشت زمان رشد کرده ، به تکامل رسیده و به شکل امروزی در آمده است . همچنین این نکته را نباید فراموش کنیم که موسیقی های سنتی ایرانی و محلی (فولکلور) ایرانی در این دسته بندی قرار میگیرند .

اگر شما هم موارد دیگری در رابطه با این مطلب در نظر دارید خوشحال می شویم که با ما در میان بگذارید تا بتوانیم در اختیار دیگر عزیزان قرار دهیم . همچنین اگر مطالب فوق را مفید و تاثیر گذار دانستید خوشحال میشویم تا برای کسانی که به آن‌ها و پیشرفتشان اهمیت میدهید بفرستید . و در نهایت بی اندازه از شما سپاسگزاریم که وقت گرانبهای خود را به مطالعه این مطلب اختصاص دادید و این باعث افتخار ماست که شما را در جمع خودمان داریم . امیدواریم که توانسته باشیم رضایت شما را جلب کرده باشیم .

حامی این مقاله سایت سازودهل شوید
در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود ، می‌توانید به صورت کاملا اختیاری از سازودهل حمایت کنید.

همین حالا تکمیل یا اصلاح کنید !

اگر شما اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید لطفا آن را برای ما بنویسید تا مطلب فوق بازنگری گردد .

گزارش تخلف

guest
0 نظر
Inline Feedbacks
دیدن تمام نظرات
تبلیغات